Yangın Alarm Sistemleri

Yangın Alarm Sistemleri

Yatırımlarınız Bir Kıvılcımla yok olmasın...

Yangın Alarm sistemleri, olası bir yangını başlangıç anında tespit ederek uyarı elemanları ile ilgili birimlere müdahale şansı sağlayan, söndürme sistemlerini değişik algılama elemanları aracılığıyla ikaz etmek suretiyle, tehlikeli olabilecek birimleri devre dışı bırakarak yerleşkenin tahliyesi için süre kazandıran sistemler bütününe verilen jenerik isimdir. Birbirinden değişik algılama elemanları ile, her uygulama için çözüm üretmenin mümkün olduğu yangın alarm sistemleri, ev, ofislerde, fabrika, alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler ve tüm benzer alanlarda kullanılmaktadır.

Yangın algılama sistemlerimizde Isı Dedektörü, Duman Dedektörü olarak 2 adet hizmet sunmaktayız.

Isı Dedektörü 

Bir yangının konvektif termal enerjisi, ısıya duyarlı bir elemanın sıcaklığını arttırdığında yanıt vermek üzere tasarlanmış bir yangın alarm cihazıdır. Elemanın termal kütlesi ve iletkenliği, elemente ısı akış hızını düzenler. Dedektör ısı algıladığı an Alarm Sistemi devreye girer ve olası yangından haberdar eder.

 

Duman Dedektörü

Tipik bir yangın göstergesi olan dumanı algılayan bir cihazdır. Ticari, endüstriyel ve toplu konut dedektörleri yangın alarm sistemine bir sinyal yollarken, ev dedektörleri olarak adlandırılan tiptekiler genellikle dedektörün kendisinden yerel bir sesli ya da görsel alarm yayarlar. Dedektör duman algıladığı an Alarm Sistemi devreye girer ve sirenler sesli ve görsel alarm yayar. Olası yangından haberdar eder.


Adresli Yangın Alarm Sistemleri

Adresli Yangın Alarm Sistemleri

Bölünmüş alanların fazla olduğu yapılar ile orta ve büyük ölçekli projelerde tercih edilmektedir. Adresli yangın alarm sistemleri içinde de adresleme teknolojilerine göre alt kategoriler bulunmaktadır. Adresleme teknolojileri, gelişim sırasına göre, manue
Konvansiyonel Alarm Sistemleri

Konvansiyonel Alarm Sistemleri

Daha çok küçük ölçekli veya noktasal adresleme ihtiyacının az olduğu açık alan uygulamalarında tercih edilmektedir. Tercih sebebi ekonomik oluşudur.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL